úterý 7. června 2022

Červnový závodní víkend. DUBUS EME 13cm.

         Prakticky stejný scénář jako v květnu provázel první víkend v červnu . 

Kolizi Dubus a Mikrovlnného závodu jsem vyřešil stejně jako v květnu. Zřejmě jsem nebyl sám protože v sobotu jsem měl spojení s IK3COJ v pásmu 13cm přes měsíc a v neděli jsme se pod OK2C pokoušeli  o spojení na 6cm.  V neděli to ale nedopadlo, i když jsme  Alda občas zaslechli.

  V pátek mi volal Rasťo OM6AA že už je připraven na svoje první EME spojení v pásmu 13cm. To byla krásná zpráva . Zrovna jsem zapojoval kabely a instaloval feed. Protože se už dlouhá léta s Rasťou známe , těšil jsem se že se ještě v pátek pokusíme o spojení. Bohužel jsem udělal chybu a výsledkem byl zničený PA. 

     Naštěstí  jsem měl doma ještě jeden , tak sobotní závod jsem mohl absolvovat. Nejspíš už zřejmě nedojde k plánovanému spojení obou PA , ale co už teď s tím . Začátek závodu byl velmi pozvolný , moc stanic na pásmu nebylo. Zataženo , podmínky taky nic moc. Ale povedlo se konečně spojení s Rasťou OM6AA .  Výsledkem mého  sobotního snažení bylo 16 QSO. To nakonec nebylo tak špatné , jak to na začátku vypadalo.   K tomuto dojmu  přispěly i nové stanice  OM6AA, SP6VFD a IK3COJ.

    Neděli jsem pak strávil v kolektivu OK2C. Tam nás bylo tentokrát málo a to přineslo další škody na technice. Naštěstí většina až při balení zařízení. Kromě pásma 122GHz jsme ale na všech pásmech udělali nějaká spojení , nepršelo  a guláš byl výborný ..díky !  Takže nakonec prima víkend.

Žádné komentáře:

Okomentovat