sobota 10. září 2011

VHF_2011_OK2KYC

Někdy začátkem srpna jsem přemýšlel co s " Dnem rekordů ". Jet na Dušnou s OK2C mne nelákalo protože "přebytek" operátorů vetšinou znamená špatný výsledek a problémy navíc.Oslovil jsem tedy oba Zdeňky /OK2BUC OK2MBO / jestli neprovětráme 2 roky opuštěný Velký Javorník. 2m sestavu jsem letos nepoužil a  to byl další důvod realizovat malou  výpravu.
Zdeněk BUC slíbil že "něco" nachystá a tak další motivační bod byl na světě.
OK2BUC + OK2TAS

 Sešli jsme se nakonec ve velké početní převaze proti setavě OK2C což v plánu vůbec nebylo.
K obědu se dostavili OK2MBO OK2BUC OK2TAS OK2ULQ OK2PQH OK2IT + 1. Večer ještě dorazil OK2MBP a dokonce náčelník OK2SMO.
 Zařízení  jsem ovšem provětral ještě před závodem  tak důkladně až zůstal nefunkční PA 300W s "italským" modulem. Za blbost se holt platí. Protože jsme se nechtěli vzdát multibeamingu :-)  ,bylo potřeba zajet aspoň  pro maličký 100W PA a ještě pár drobností. To trochu narušilo časový harmonogram výstavby. Finalní sestava tedy 600W + 2x6el dk7zb , 100W + 2x F9FT a 10el dk7zb pro poslech.Kdybych tušil že OL9W jinak sídlící na Radhoští pojedou na "výlet" asi bych na setupu víc zapracoval. Tak jedinou novinkou byl konečně dokončený přepínač RX antén dle OK1VPZ.
OK2MBP v Mercedsu příště to zadrátuji úhledně.. :-)

Sobota byla ve stylu "past vedle pasti ..." skoro nic nefungovalo jak má. Situaci zachraňovala skvěle fungující kuchyně .Něděle pak již bez dalších ztrát. Přijel na kontrolu i Milan OK2IMH,tak jsme na chvilku byli skoro kompletni sestava OK2KYC.  Výsledek ale nakonec nebyl tak špatný. Docela přínosný byl i chat ON4KST kde skoro většina přihlášenych stanic reagovala a přineslo to docela dost zajimavých spojení. Opravdové rušení ve smyslu špatného signálu jsme zanamenali jen jednou , nebylo to dramatické a naštěstí hlavně krátké .Horší bylo najít volný kmitočet pokud jsme neudrželi stávajici  . Celkově i díky skvělému počasí,  výborné kuchyni a skvělé partě  velmi příjemný závod.
Antény ..?Tímto směrem byl kdysi výhled a má  první QSO 47GHz s OK2BPRVýsledek  OP: 473 QSO
                 150 tis bodů
           154 OK
          74 DL
            64 OM
        44SP
ODX: I1AXE 985km
Výsledek TTZNA :
  3 teplá jidla 
  skvělá snídaně  +  tradiční tvarůžky..hi
 nic měně dle mě ODX : guláš .. 

Díky všem zůčastněným za skvělou atmosféru a a protistanicím za QSO !
A naslyšenou v UHF tentokrát již zase společně s OK2KJT jako  OK2C.

Pozn: Rádio Čas na vstupu TRV cca -1dBm...

Žádné komentáře:

Okomentovat