neděle 29. dubna 2012

13CM Dubus EME contest 2012.

Po velmi dlouhé zimní přestávce jsem se konečně naskytla možnost odjet za anténou a pokusit se o pár spojení.Takový byl plán , otestovat  stávající techniku . Nic méně nedalo mi to a začal jsem přemýšlet o tom že se pokusím  poslechnout provoz na 13cm. Tropo zařízení bylo k dispozici chyběl jen ozařovač. Několik telefonátů , několik ochotných kamarádů a logistika včetně "mrtvé schránky" v Žilině . Během týdne se povedlo ozařovač dotvořit.
Velké díky patří Rasťovi  OM6AA , Jardovi  OK2UYU a Pavlovi OK2VJC. A několika členům klubu OM6A.

 V sobotu pak  následovala rychlá instalace Chvíle nejistoty , na pásmu mrtvo až jsem znejistěl a přemýšlel co je špatně . Najednou prakticky v jeden okamžik naběhlo na monitoru několik čar. Když se ukázalo že stanice jsou čitelné , následoval výlet domů pro zapomenutý klíčovací kabel. Po návratu jsem začal volat první stanici na kterou jsem narazil a to OK1DFC. Na první zavolání odpověděl  a hned bylo na světě  veseleji.Mých cca 90W stačilo . A to byl PA dole v hamshacku. Během soboty se pak povedlo jěště spojení s SV1BTR  HB9Q  F2TU  OK1CA  CT1MDK  ES5PC  LA8LF a G4CCH.
 V neděli pak jsem vzhledem k poryvům větru už s provozem moc nepočital. Když jsem ale dojel balit nedalo mi to a nakonec jsem dopsal do deníku ještě OZ4MM  SN2012GAM a G3LTF.
 A tak o víkendu kdy padaly teplotní rekordy jsem já propadl kouzlu dalšího  EME pásma.

Žádné komentáře:

Okomentovat